GASTRONOMİ TOPLULUĞU
Turizmin Geceleğini Konuşuyoruz 2015

Turizm ve Gastronomi Kulüpleri İstanbul’da Buluştu.

   Türkiye’de ki 20 faal Turizm ve Gastronomi Kulüpleri tarafından ortaklaşa gerçekleştirilecek olan Turizmin Geleceğini Konuşuyoruz Etkinliği, ilk defa İstanbul Özyeğin Üniversitesinde düzenlendi.

Başlangıçta ev sahibi Özyeğin Üniversitesi kulüp başkanı Umut Kalkan konuşmasını yaptıktan sonra katılan kulüp başkanları sırayla konuşmalarını gerçekleştirdi. Özyeğin Üniversitesi Rektörü Esra Gençtürk ve Skal İstanbul Başkanı Feza Solaklar söz alarak gençlere seslendiler.

Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Emre Erdönmez yapmış olduğu kürsü konuşmasında, Pamukkale Üniversitesi Gastronomi Topluluğu olarak üstlendiğimiz amaçlardan ve hedeflerden bahsetti.

Başkanımızın konuşmasından alıntılar şu şekildedir :

Pamukkale Üniversitesi Gastronomi Topluluğu , sektör sorunlarının farkında olan, bunları irdeleyen ve yeni çözümler üretmek isteyen genç yönetici adayları olarak Turizm ve Gastronomi alanında projeler üretip, yapılacak olan tüm mantıklı projeleri de destekler.

Turizm ve Gastronomi alanında ülkemizde birçok çalışma yapılması gerekmektedir. Bu projeleri üretmek, geliştirmek, destek olmak ve bu alanlardaki sorunlara çözüm aramak biz genç yönetici adaylarının sorumluluğudur.

Düzenlenmiş olan bu çalıştaya katılan tüm topluluklar, bizlere bu yolda yalnız olmadığımızı bir kez daha hissettirmektedir.

Bu salonun bu kadar dolu olduğunu görmek, sanırım yeni bir başlangıcın da habercisi . Yapılacak olan tüm proje çalışmalarının Türkiye Turizm ve Gastronomisi adına hayırlı olmasını diliyorum.

Bizleri bir araya getiren, çalıştayda emeği geçen tüm arkadaşlarımı kutluyor ve huzurlarınızda teşekkürlerimi iletmek istiyorum.

Hepinizi saygıyla selamlıyorum.”  Diyerek sözlerini bitirmiştir.

1.Oturumda gençler  Turizm ve Gastronomiyi konuştu. Turizm bölümünde Young Skal Ankara eski başkanı Erhan US eşlik ederken, Gastronomi bölümünde ise ve OzU Cuisine Eş Başkanı Saliha DİKİCİ gençlere eşlik etti.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Sayın Kenan Uz,  Gastronomi oturumunda yapmış olduğu konuşmada, Gastronomi Turizmi’ne ve bu turizm çeşidinin dünyadaki pazar payı hakkında görüşlerini ve istatistiksel verileri katılımcılar ile paylaşmıştır.

2. Oturumda ünlü isimler salondakileri kahkahaya boğdu. Mehmet YAŞİN, Refika BİRGÜL ve Şerif YENEN’in konuk olduğu oturumda moderatör görevinide Le Cordon Blue Türkiye Direktörü Defne Ertan TÜYSÜZOĞLU yürüttü.

Öğle arasında kulüp başkanları ile yapılan toplantıda tüm Türkiye’deki turizm ve gastronomi kulüplerini bir çatı altında birleştirecek bir platform kurulması kararı alındı. Yapılan seçimde de Platform başkanlığına Bilkent Tourism Club Başkanı Çağatay Kaan EREN seçilirken, Sekreter olarak Boğaziçi Tourism Society Başkanı Tuğçe SAVAŞ ve Sayman olarak Yaşar Üniversitesi Tourism Society Başkanı Çelik ERYAŞAR oldu.

3. Oturumda ise Swissotel the Bosphorus İnsan Kaynaklar Direktörü Çiğdem ÜÇLER, TÜRYİD Başkan Yardımcısı Aslı PASİNLİ ve ERS Seyahat İş Geliştirme Müdürü Çiğdem DİNÇ gençlerle birlikte oldu. Staj ve İş tecrübelerini gençlerle paylaştılar. Moderatörlüğüde Yardımcı Doçent, Otel Yöneticiliği Bölüm Başkanı Aydın BEYHAN başarılı bir şekilde yürüttü.

Son olarak 4. oturumda ise Özyeğin Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Teoman ALEMDAR ile Hilton Türkiye İş Geliştirme Direktörü Tuğrul TEMEL konuk oldular.

Etkinlik sonunda kulüp başkanlarına plaket takdimi gerçekleştirildi.

Turizmin Geleceği Platformu Başkanı Çağatay Kaan EREN; Ekim ve Aralık ayları arasında seçilecek bir tarihte Boğaziçi ve Nişantaşı Üniversite kulüpleri işbirliği ile yeniden İstanbul’da buluşacağız.” Haberini etkinlik sonunda yapmış olduğu konuşmada duyurmuştur.

Etkinliği oluşturan 20 kulüp isimleride şöyle:
1. Özyeğin Üniversitesi ÖzÜ HoT Club
2. Bilkent Üniversitesi Tourism Club
3. Boğaziçi Üniversitesi Tourism Society
4. Yaşar Üniversitesi Turizm Topluluğu
5. Pamukkale Üniversitesi Gastronomi Topluluğu.
6. Okan Üniversitesi Gastronomi Kulübü
7. İTÜ Gastronomi Kulübü
8. Beykent Üniversitesi Turizm Kulübü
9. Nevşehir Üniversitesi Turizm Topluluğu
10. İnönü Üniversitesi Turizm Topluluğu
11. 9 Eylül Üniversitesi Turizm Faliyetleri Topluluğu
12. Akdeniz Üniversitesi Gastronomi Kulübü
13. Nişantaşı Üniversitesi Gastronomi Kulübü
14. Anadolu Üniversitesi Gastronomi Kulübü
15. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Turizm Topluluğu
16. Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak S. T.
17. Lefke Avrupa Üniversitesi Gastronomi Kulübü
18. Lefke Avrupa Üniversitesi Turizm Kulübü
19. Muğla Üniversitesi Turizm Kulübü
20. Haliç Üniversitesi Turizm, Doğal Yaşamı Koruma ve Çevre Kulübü
Copyright © 2014 GASTRONOMİ TOPLULUĞU - Her Hakkı Saklıdır.
Pamukkale Üniversitesi / DENİZLİ
Tel:   Fax:   E-mail: paugastronomi@gmail.com